Прилади обліку теплової енергії

Ознайомтесь із законодавчими актами та процедурою проведення перевірок обладнання.


Прилади обліку гарячого водопостачання


Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 від 27.06.2008, засоби обліку гарячої води повинні бути опломбовані в місцях їх приєднання до трубопроводів. Встановлення лічильника гарячої води неможливе без одночасного встановлення лічильника холодної води.


При цьому, згідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, обсяг водовідведення обраховується сумарно за всіма наявними лічильниками води.

Заміна та повірка лічильників гарячої води


На підставі Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.


Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.


31.12.2017 набула чинності постанова НКРЕКП №1536 від 28.12.2017, якою зі складу тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води виключено витрати з проведенням періодичної повірки, обслуговування і ремонту вузла розподільного обліку гарячої води, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки.


За місяць до терміну закінчення міжповірочного інтервалу у щомісячних рахунках та листом з повідомленням інформує кожного споживача про необхідність проведення повірки з зазначенням строків її проведення.


Згідно п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, періодична повірка вузла розподільного обліку гарячої води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує за послугу з централізованого постачання гарячої води згідно із середньомісячними показаннями вузла розподільного обліку за попередні три місяці.


У разі відсутності у підприємства інформації про проведення споживачем періодичної повірки вузла розподільного обліку, після спливу строку повірки, нарахування будуть проводитись згідно з нормативами (нормами) споживання.

Прилади обліку теплової енергії


Відповідно до п. 12 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії, споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальної площі квартири.


Якщо в квартирі встановлений індивідуальний засіб обліку теплової енергії, споживач сплачує за фактично спожитий обсяг теплової енергії по показникам індивідуальних засобів обліку та за опалення місць загального користування з врахуванням втрат теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення.


Засоби обліку теплової енергії, встановлені у квартирі та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує послуги з централізованого опалення згідно із середньомісячними показаннями за попередній опалювальний період.

 

Опломбування, розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт індивідуальних (квартирних) лічильників теплової енергії, відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.


У міжопалювальний період підприємство заздалегідь письмово повідомляє кожного споживача про необхідність проведення періодичної повірки квартирних теплових лічильників.


Періодичну повірку та ремонт квартирних лічильників теплової енергії споживачі можуть виконати власними силами, попередньо замовивши розпломбування та опломбування у фахівців ТОВ "КП ТЕПЛО" за адресою: Полтавська обл., 37002, м. Пирятин, вул. Сумська 2-Б. Періодичність повірки приладів обліку теплової енергії складає раз на 4 роки.

Повірку квартирних теплових лічильників підприємство рекомендує виконувати в метрологічній лабораторії заводу-виробника або його офіційних представників. Останні, крім повірки, додатково діагностують елемент живлення, здійснюють перевірку програмного забезпечення.